Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
Uprawa Eustomy – co trzeba jej zapewnić w ogrodzie?

Uprawa Eustomy – co trzeba jej zapewnić w ogrodzie?

Eustoma wielkokwiatowa - opis

Eustoma dużo docenia nawożenie mineralne (nawozami dla roślin kwitnących), zwłaszcza w terminie wiosennym również lekkim. Gdy pragniemy, żeby roślina zakwitła ponowne we wrześniu, warto zawsze obcinać przekwitłe kwiaty Eustomy i pędy.

Kwiaty przybierają lejkowaty kształt, występują na znacznych, prostych łodygach. Wymaga umiarkowanego podlewania i nawożenia.

Eustoma wielkokwiatowa - opis

 

Piękna eustoma - jak o nią dbać?

Eustoma wielkokwiatowa - opis

Spośród tak różnorodnej gamy kolorystycznej, wszystek znajdzie coś dla siebie. Kwiaty Eustomy ustalają się delikatnym, wręcz filigranowym wyglądem. Odpowiednia temperatura rozwoju to między 18 a 21 stopni Celsjusza.

Podobnie jako w sukcesie mozgi trzcinowatej chciane jest szare nawożenie, optymalnie raz w tygodniu, nawozem do roślin kwitnących. Z dowolnego momentu popularność zdobywają również handle komputerowe, w których znaleźć możemy cały przekrój zarówno nasiona Eustomy, kiedy i sadzonki Eustomy także wszystkie urządzenia potrzebne przy jej uprawie tj. wspomniany wysoce pumeks ogrodniczy. Kwiaty - w relacji z odmiany - potrafią istnieć jedyne lub pełne oraz być oryginalne odcienie: biały, różowy, fioletowy, żółty, czerwony, potrafią też stanowić dwukolorowe.

Jeśli chcemy, by eustoma ponownie zakwitła, konieczna jest co roku wymiana założenia w doniczce lub dosypywanie świeżego. Sadzonki Eustomy hodowanej w doniczkach zawierają znacznie rozgałęzionych łodyg, które zwieńczają kwiatostany o bogatych barwach. Dzwonkowate kwiaty są główną ozdobą rośliny.

Eustoma wielkokwiatowa ulubieni mieszkania słoneczne, ciepłe, może żyć jednocześnie w letnim półcieniu. Roślina jest dość wymagająca, potrzebuje podłoża żyznego i cienkiego - idealne będzie piaszczysto-gliniaste. W środowisku naturalnym gra w gorącym obszarze Bądź Zjednoczonych też na północy Meksyku.

 

Eustoma w dekoracjach ślubnych!

Eustomę rozmnaża się przez wysiew nasion (zimą a właściwie w warunkach szklarniowych) oraz wegetatywnie przez podział. Z jakiegokolwiek okresu można nabyć również sadzonki Eustomy doniczkowej również uprawiać ją we pojedynczym ogródku czyli na balkonie. Konieczne są nawozy dla roślin kwitnących. Od podstawowego etapu popularność zdobywają i handle komputerowe, w których odnaleźć możemy duży zakres zarówno nasiona Eustomy, kiedy również sadzonki Eustomy również wszelkie dodatki przydatne przy jej uprawie tj. wspomniany wysoko pumeks ogrodniczy. W sezonie letnim można budować ją na balkon czy taras, ale szybko wczesną jesienią należy układać ją do pomieszczenia.

Eustoma wielkokwiatowa stanowi już bardzo sporo nowych odmian. Eustoma wielkokwiatowa zwykle robi od 30 do 60 cm wysokości. Formują się kolejno po sobie, co skutkuje, że ich okres kwitnienia jest dość duży – może mieszkać od czerwca do sierpnia, i choćby do września. Ma wzniesiony, lekko rozgałęziony pokrój. Kwiaty Eustomy przypominają kształtem róże, oraz naszymi słabymi płatkami tulipany.

 

Eustoma: podlewanie, nawożenie i przycinanie!

Owocem Eustomy są nagie torebki, które dysponują dwie klapy. Dużo dużo w prawej jakości wytrzymuje w kompozycjach czy wazonach. Wymaga regularnego podlewania, tymczasem nie zalewania. Choć przeważnie okazy hodowane w Polsce po pewnym czasie się wyrzuca. Można uprawiać ją w gruncie, a nieco w upalniejszych obszarach swego terenie (rzadko wykonywa się taką uprawę).

Uprawę poleca się na żyznej, dobrze przepuszczalnej glebie. Gdyby chcemy, aby roślina zakwitła ponowne we wrześniu, warto zawsze obcinać przekwitłe kwiaty Eustomy oraz pędy. Kwiaty Eustomy cechują się delikatnym, wręcz filigranowym wyglądem. Eustoma bardzo docenia nawożenie mineralne (nawozami dla roślin kwitnących), często w okresie wiosennym i ciepłym. Eustoma wielkokwiatowa uprawiana jest w Polsce jako roślina pokojowa, którą na początku kwitnienia (latem) zabiera się na balkon lub taras.

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post