Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
Uprawa Eustomy – co trzeba jej zapewnić w ogrodzie?

Uprawa Eustomy – co trzeba jej zapewnić w ogrodzie?

Jak uprawiać Eustomę w ogrodzie?

Kwitnienie zatrzymuje się aż do września. Eustoma jest szalenie znaczącą rośliną na kwiat cięty. Nazwa kwiatu Eustoma, wynika z języka greckiego.

 

Eustoma wielkokwiatowa - Eustoma grandiflorum

Spośród tak różnorodnej palety kolorystycznej, wszystek odnajdzie coś dla siebie. Kwiaty Eustomy ukazują się delikatnym, wręcz filigranowym wyglądem. Optymalna temperatura przebiegu to między 18 a 21 stopni Celsjusza.

Podobnie gdy w sukcesu mozgi trzcinowatej chciane jest szare nawożenie, optymalnie raz w tygodniu, nawozem do roślin kwitnących. Z podstawowego okresu popularność zdobywają również sklepy internetowe, w jakich znaleźć możemy duży zakres zarówno nasiona Eustomy, kiedy także sadzonki Eustomy także całe dodatki pomocne przy jej uprawie tj. wspomniany wyżej pumeks ogrodniczy. Kwiaty - w współzależności z odmiany - mogą być osobiste lub duże również osiągać odmienne odcienie: biały, różowy, fioletowy, żółty, czerwony, mogą ponadto być dwukolorowe.

Jeśli chcemy, by eustoma ponownie zakwitła, pomocna jest co roku wymiana źródła w doniczce lub dodawanie świeżego. Sadzonki Eustomy hodowanej w doniczkach zajmują masa rozgałęzionych łodyg, jakie zwieńczają kwiatostany o różnych barwach. Dzwonkowate kwiaty są główną ozdobą rośliny.

Eustoma wielkokwiatowa ulubieni miejsca słoneczne, ciepłe, że być oraz w wesołym półcieniu. Roślina jest względnie wymagająca, potrzebuje podłoża żyznego również cienkiego - świetne będzie piaszczysto-gliniaste. W środowisku naturalnym przebiega w południowym obszarze Bądź Zjednoczonych także na północy Meksyku.

 

Eustoma wielkokwiatowa - uprawa w doniczce

Można uprawiać ją w gruncie, ale nieco w upalniejszych regionach naszego regionie (rzadko praktykuje się taką uprawę). Wymaga pewnego podlewania, jednak nie zalewania. Należy do rodziny goryczkowatych (Gentianaceae).

Kwiaty mają dzwonkowaty kształt, o wielkości 5-8 centymetrów. Ma wzniesiony, lekko rozgałęziony pokrój. Eustoma uprawiana w ogrodzie zaczyna kwitnąć wczesnym latem, a przechodzi w okolicy pierwszych przymrozków.

Eustoma wielkokwiatowa zwykle wynosi od 30 do 60 cm wysokości. Do niedawna znajdowana w transakcji zwykle jak kwiat cięty, prosta jako element bukietów ślubnych. Za nich widzą małe, kuliste nasiona. Wymieniana jest japońską różą lub dzwonkami prerii.

Jak uprawiać Eustomę w ogrodzie?

 

Czy Eustomę wielokwiatową można uprawiać w doniczce?
Jak uprawiać Eustomę w ogrodzie?

Bardzo odpowiednio w efektywnej sytuacji wytrzymuje w kompozycjach czy wazonach. Eustoma wielkokwiatowa zaliczana jest do jednorocznych, zaś w przystępnym prawdziwym środowisku do krótkowiecznych bylin. Dzwonkowate kwiaty są główną ozdobą rośliny.

Gatunek ten przydaje się na kwiat cięty (długo zachowuje świeżość w wazonie), oraz w moc terenach jest typowy w bukietach ślubnych. Oprócz nich umiemy wyszukać formy karłowe, niezwykle duże, z przekazaniem do zbiorników, różnobarwne, a także wyselekcjonowane do uprawy na kwiat cięty. Od podstawowego momentu można zdobyć także sadzonki Eustomy doniczkowej i uprawiać ją we miejscowym ogródku bądź na balkonie.

Bardzo istotne jest, aby usunąć liście, które byłby pod wodą oraz umiały przyspieszyć gnicie rośliny. Roślina jest koniec trudna, potrzebuje podłoża żyznego również letniego - klasyczne będzie piaszczysto-gliniaste. Eustoma wielkokwiatowa stanowi obecnie bardzo dużo nowych wersji. Eustoma uprawiana w ogrodzie zaczyna kwitnąć wczesnym latem, i wychodzi w okolicy pierwszych przymrozków.

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post